Serwis i naprawa automatycznych przekładni jednostopniowych i wielostopniowych

foto_automatSpecjalizujemy się w naprawach skrzyń biegów, przekładni, silników oraz innych części i układów w każdym pojeździe mechanicznym.

 

Posiadamy wysokiej jakości asortyment i wyszkolimy personel, który świetnie zna się na swojej pracy.

 

 

 

 

foto_skrzyniaAutomatyczne skrzynie biegów zostały po raz pierwszy zastosowane w samochodach osobowych w 1939 r. Od tego czasu stały sie elementami bardzo zaawansowanymi technologicznie. Dzisiaj, automatyczne skrzynie biegów, mają od 3 do 10 przełożeń. Klasyczne przekładnie automatyczne są dużo bardziej różnorodne niż skrzynie mechaniczne. Spotyka się je najczęściej w samochodach od klasy średniej w górę, a w klasie wyższej należą już do dobrego tonu. Automatyczne skrzynie biegów powstały przede wszystkim po to, by wyeliminować z auta niewygody. Automatyczna skrzynia biegów zrobiła karierę przede wszystkim w Ameryce. Dziś w USA 88-90 % nowo rejestrowanych samochodów, jest wyposażonych w przekładnie automatyczne, podobnie wygląda sytuacja w Japonii oraz Korei Południowej. Według analityków udział samochodów w Polsce z tradycyjną mechaniczną skrzynią biegów zmniejszy się diametralnie do 2010 roku.

 

 

 

Naprawa i diagnostyka automatycznych skrzyń biegów wymaga bardzo gruntownej wiedzy na temat ich konstrukcji i działania. Prawidłowa diagnostyka uszkodzeń oraz naprawa wymaga wielu lat praktyki i doświadczeń zawodowych. Jeśli uważasz, że twoja skrzynia pracuje nieprawidłowo lub chcesz uniknąć kosztownych napraw po zakupie używanego samochodu z automatyczna skrzynią biegów zaufaj fachowcom – zgłoś się do nas!